ملت دانا/ تورج عاطف                                             

ابتدا فکر می کردم که مملکت وزیر دانا می خواهد
بعد فکر کردم شاید شاه دانا می خواهد
اما اکنون می فهمم ملت دانا می خواهد
امیر کبیر

حکایت امیر کبیر این روزها چون پاندول ها تکرار می شود و می دانیم که  مملکت را باید با ملت دانا ساخت اما ملت دانا از کجا بیایند؟ در فیلمنامه " دیباچه نوین شاهنامه " نوشته استاد بیضائی معنی ملت در تاریخ گفته می شود

سردار: اسم تو چیست ؟

فردوسی : فردوسی

سردار: نمی دانستم ایرانیان هم اسمی دارند . دوباره بگو ترا چه نام است ؟

فردوسی : من نامی ندارم ایرانیان بی نامند!

حکایت تاریخی  سرداران فاتح با مردمان چنین است . هیچگاه مردمی وجود نداشتند و چنین است که  بی اهمیت و مغلوب تاریخ هستیم .حال حکایت فوتبال ما است. تیم ملی ما سرمربی کار آمد  نمی خواهد .  تیم ملی ما رئیس   فدراسیون ووزیروکار آمد  و از همه اینها مهمتر ملت دانا می خواهد . ملت دانا یعنی چه ؟ ملتی که نتوانند آنها را به دام پوپولیستی بیاندازند و با دعوای بی حاصل بخواهند که از نابخردی ها  و ناکاریهایشان فرار کنند . تیم ملی ایران  را به دست یک مربی سپرده اند و بعد از آن که بنا به گفته رئیس فدراسیون فوتبال  با این که او یک طرفه فسخ کرده بود بار دیگر بر روی نیمکت تیم ملی ایران در برابر عراق نشانده اند و حالا صحبت از تغییر سر مربی با دادن غرامت می کنند و این باج سنگین  در حالی است که کشور در بی کران تورم و فقر و غم و خشم  است و  هیچکس از این آقایان باز خواست نمی کند چرا ؟  این تیم ملی به ملتی تعلق دارد که کوچکترین اهمیتی برای آنها قائل نیستند که اگر بودند در این بی کران رنج ملت تا این اندازه نباید از جیب این مردم خرج ندانم کاری ها این آقایان  بشود  . امروز که تیم ملی چنین بی صاحب است  کسی اشک تمساح می ریزد و  چانه برای در صد جانبازی اش می زند  ؟تیم ملی ایران  اگر به برانکو ایوانکوویچ  که هیچ اگر به هر نامی که اکنون  بیکار است یعنی آلگری ! امری ! پوچتینو! بنا بر سنت  ملیجک وزارت ورزش بسپارند نتیجه نمی گیرد زیرا تیم ملی برای ملت نیست وعجب ملتی فارغ از دانائی  که برای رنگها و فلان مدیر دولتی وسر مربی و طعنه به وزیر  داد و فغان و غوغا دارند اما در نابودی  تیم ملیشان سکوت کرده اند ! تا وقتی  ازجیب مردم هزینه می شود  وخیلی راحت چشم بر واقعیت و درد می بندند اندک  آبادانی را هم نخواهیم دید این ملک مردم دانا برای احیای کشور می خواهند نه جماعت هیچکسان

دانا ,مردم ,مربی ,ملتی ,چنین ,جماعت هیچکسان منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

روابط عمومی انبارنفت زالپارس فروشگاه اینترنتی لپ تاپ کمک خدمات دسترسی به اینترنت بانک فناوری ندای مشاور نا فراموشی دوست داران سئو بتادین